SPARTAMET "oryginalny":

Pierwszy model wyprodukowany został w 1985 roku dostępny w dwóch rodzajach: "Damski" (damka) oraz "Męski" (z ramą), w początkowej fazie produkcji występował z innym kształtem tłumika (trapezowy), większą ilością chromowanych elementów oraz silnikami bez dekompresatora, modele ram jakie były produkowane można zobaczyć w dziale "ciekawostki";

TANDEM:

Rower dla dwóch osób, mimo iż rower dwó-osobwy silnik tej samej mocy i pojemności, znawcy tematu mówią iż róznił się tylko innym układem wdechowym;

Spartamet RABBIT:

Model z mniejszym przednim kołem, inną ramą, podestem nad torpedem, napędem na pasek klinowy zamiast łańcucha oraz zbiornikiem paliwa w kształcie beczułki montowany "za" bagażnikiem; ostatnie wersje zbiornik normalnie "w" bagażniku.

Sparta COMPANION:

Ostatni model Sparta, wyglądają jak pierwsze rowery Saxonette z grubą ramą. Zbiornik paliwa nowszy typ z kranikiem.

 

 

SAXONETTE w ostatniej wersji SAXONETTE de LUXUS:

Charakteryzowały się jedną grubą ramą, Luxus - sprężynowanym siodełkiem i widelcem oraz amortyzatorem skrętu, wersja tylko z rozrusznikiem elektrycznym ostatnie modele z katalizatorem spalin w układzie wydechowym

HERCULES SACHS:

Rower produkowany przez firmę Saxonette, różnią się od innych dużą ilością chromowanych elementów oraz silnikami bez dekompresatora. Występował wersje z męsko ramą.

SAXONETTE SACHS Classic:

Rower firmowy Saxonette zwany również "Classic" ,rama klasyczna, prosta, jednorurowa, koło tylne w innym wymiarze (24x559) - najczęściej pomalowane pod kolor roweru. Na kierownicy zamontowana lampa w specjalnej obudowie w której znajduję się też licznik. Bagażnik ma inny wygląd przez co zbiornik paliwa jest mało widoczny.

HUDSONBIKE SACHS:

Ostatni rower jaki można dostać z silnikiem, na obudowie szarpanki napis HudsonBike, rower wygląda Saxonette z ramą od Classica. Silnik z dzieloną komorą spalania 599 wraz z katalizatorem spalin. Dynamo w piaście przedniej.

VAN RAAM SACHS:

Rower od producenta rowerów "specjalnych" dla osób schorowanych lub starszych, rower jest jakieś 15cm dłuższy od innych, przednie koło 24".

 

Trzykołowiec:

Rowery produkowane przez firmy zewnętrzne, więcej informacji wkrótce